Cart 0
Cart 0

Soffa & Sotheby’s Int. Realty uvádějí ojedinělé spojení designu a kultury na exkluzivním místě:

Canapé 2018

SOFFA_DB_promo_na_web_2.jpg

Obecní dvůr, Praha

25/10 – 8/11/2018

V rámci letošního jubilejního dvacátého ročníku Designbloku otevíráme ve spolupráci s Czech Republic Sotheby’s Int. Realty výjimečný čtrnáctidenní kulturní pop-up prostor Canapé uprostřed Prahy.

U Obecniho dvora-8.jpg

Zažijte design všemi smysly, vychutnejte si umění, kávu, zacvičte si jógu a diskutujte o kultuře. To vše v místech, kam spisovatel Jaroslav Foglar umístil svá románová Stínadla, v roce, kdy si připomínáme 80. výročí vzniku legendárního chlapeckého klubu Rychlé šípy!

 

 
IMG_5193.jpg
Chceme návštěvníkovi umožnit, aby viděl produkty těch nejlepších značek a designérů zkombinované dohromady, uměl si tak představit jejich roli v interiéru a mohl si je osahat. Z loňské zkušenosti víme, že to funguje skvěle. Lidé mají o design a umění zájem, jenom se ho někdy zbytečně bojí, a takhle ho zažijí na vlastní kůži a všemi smysly. Pomůžeme jejich představivosti.

Adéla Lipár Kudrnová,
šéfredaktorka a zakladatelka Soffa

IMG_5238.jpg
Jsem ráda, že můžeme prostřednictvím této vyjimečné akce podpořit znovu ožívající a nově vzniklé česko slovenské designové firmy, představit zahraniční ikonické značky i díla vyhlášených designérů, mladé umělce a české návrháře.

Ilona Mančíková,
ředitelka společnosti Czech Republic Sotheby’s International Realty

 

 

Program

Co všechno chystáme? V nové budově od architekta Bofilla vznikne dvoupatrový ukázkový apartmán s terasou zařízený předními designovými značkami. V druhém patře bytu se návštěvníci mohou těšit na výstavu velkoformátových fotografií fotografického dua BoysPlayNice, kterou Soffa pořádá ve spolupráci s magazínem Forbes. V přízemí budovy bývalé školy se na dva týdny usídlí Hauch Gallery, na půdě se budou konat nejrůznější semináře a workshopy. Těšit se můžete i na lekce jógy. Czech Republic Sotheby’s Int. Realty pro vás připravilo vlastní lounge s výstavou o architektuře, u které se můžete osvěžit jiskřivým nápojem od Prosekárny. V dalších částech a patrech otevřeme bistro s kavárnou pod taktovkou Poke Haus a Bistra Ollies, knihkupectví Booktherapy a další prodejní pop-upy menších značek. 

V prostoru bistra se budou konat snídaně s designéry, diskuze s osobnostmi i pop-up večeře mimopražských restaurací.


STÁLÉ EXPOZICE

dominka_petrtylova-vandal_vases-2-web.jpg

UMPRUM, Ateliér Skla: Colours of Transparency

Část úspešné výstavy Colours of Transparency, která měla premiéru na London Design Fair pod vedením Ronyho Plesla, se přesouvá do Obecního dvora. Ve výstavních pokojích si můžete prohlédnout nejnovější barevné a experimentální výtvory Ateliéru skla Vysoké školy uměleckoprůmyslové v Praze.

Druhou polovinu výstavy najdete od 19. 10. v Galerii HYB 4, Kampus Hybernská.

Canapé: Galerie designu
25. 10. – 8. 11. 2018, od 10 do 21 hod.
vstup zdarma

8.jpeg

Zuzana Kubíčková: Secret Garden, couture 2018

Přijďte si prohlédnout zblízka jemnou ruční práci na modelech z kolekce večerních rób znamenité české módní návrhářky Zuzany Kubíčkové.

Toužíte se se Zuzanou potkat? Zastavte se na náš Fashion Brunch 2. 11. od 11 hod. v Canapé bistru, kde si budeme společně povídat nejen o módní tvorbě.

Canapé: VIP Apartmá
25. 10. – 8. 11. 2018, od 10 do 21 hod.
vstup na pozvánky

malwina-krystal

Malwina Konopacka: Oko – kolekce ručně malovaných předmětů

Polská ilustrátorka a designérka Malwina Konopacka představí ve výstavním prostoru kolekci ručně malovaných předmětů Oko, jejichž část vznikla také v českých sklárnách.

Výstavu uvádí Kolektiv 318 – francouzská galerie, která se specializuje na středoevropský design. Je výsledkem spolupráce mezi francouzským vydavatelem, polskou umělkyní a tradičním českým výrobcem broušeného skla.

Canapé: Galerie designu
25. 10. – 8. 11. 2018, od 10 do 21 hod.
vstup zdarma

28_Franek_Janosik_Durch_35.jpg

BoysPlayNice: Fotografie současné architektury

Fotografové Jakub Skokan a Martin Tůma představují současnou českou a slovenskou architekturu osobitým způsobem. Dlouhodobá zkušenost s fotografií architektury je vede k hledání nenásilných, srozumitelných, a přesto působivých forem toho, jak předat jedinečnost architektonického díla.

Canapé Apartmá II. patro
25. 10. – 8. 11. 2018, od 10 do 21 hod.
vstup zdarma

vystava sotheby's.jpg

Sotheby’s Int. Realty Lounge:
100 let pražské architektury

Ve spolupráci s Architecture Week proběhne v prostorách Sotheby's Int. Realty Lounge výstava 100 let pražské architektury dokumentující architektonické milníky uplynulého století v hlavním městě.

Canapé: Sotheby’s Int. Realty Lounge
25. 10. – 8. 11. 2018, od 10 do 21 hod.
vstup zdarma

maxresdefault.jpg

Finland’s Maternity Package: Rovnocenný start do života

V roce 1937 se ve Finsku zrodila krabice pro všechny čerstvé maminky. Najdete v ní vše, co si novorozeně i jeho rodiče žádají. Jako bonus slouží krabice jako pohodlná postýlka, a tak žádný kousek tohoto malého zázraku nepřijde nazmar.

Přijďte se podívat, jak tento jedinečný projekt funguje dnes a jakou výbavu „babybox“ obsahuje.

Canapé: Galerie designu
25. 10. – 8. 11. 2018, od 10 do 21 hod.
vstup zdarma

Jarka_0004.jpg

Rychlé šípy: Výstava komiksových plakátů

Dvanáct velkoformátových reprodukcí legendárních komiksů Jaroslava Foglara a Jana Fischera. Černí jezdci řádí, Dlouhé Bidlo hledá kočičí pracku a další nezapomenutelné příběhy poprvé zpřístupněny ve velikosti a kvalitě originálů. Knihu komiksů v prosinci vydává nakladatelství Albatros.

Canapé: Škola – Půda
25. 10. – 8. 11. 2018, od 10 do 21 hod.
vstup zdarma

raketa.jpg

Interaktivní výstava časopisu Raketa

Interaktivní výstava tvůrců unikátního dětského časopisu RAKETA.

Originální ilustrace, obálky jednotlivých čísel, ukázky komiksů, pohádek, vystřihovánek a další hravé i naučné příspěvky a 3D objekty od současných výtvarníků z Česka i zahraničí.

Canapé: Půda
25. 10. – 8. 11. 2018, od 10 do 21 hod.
vstup zdarma

 

HAUCH GALLERY

hauchgallery-bacak.jpg

Hauch Gallery: The Flowers

Žádná oslava se neobejde bez květin. Oslavy stejně jako květiny jsou pomíjivé, umění je na rozdíl od nich věčné. Minisérie uměleckých děl v různých médiích jen stručně naznačuje, jak silná je symbolika květin v dějinách umění. Květiny připomínají lidské vazby k přírodě. Symbolizují však nejen nevinnost, krásu a vášeň, ale také zlo, zmar a smrt.

Zatímco staré mimetické umění se marně pokoušelo zobrazit květiny jako živé, moderní umění si je přivlastnilo podle svých okamžitých potřeb. Jejich nejslavnější ikonu ztvárnil Andy Warhol, ve svém dramatickém díle na ně nezapomněl ani Joseph Beuys. Umělci se dodnes ke květinám chovají s velkým respektem, dokonce je učí mluvit a to nejen řečí těla, jak to činí například John Baldessari.

Vystavení umělci: Jan Brueghel, John Baldessari, Andy Warhol, Václav Špála, Josef Sudek, Jakub Špaňhel, Petr Písařík, František Matoušek, Vladimír Skrepl, Michal Bačák, Janja Prokić, Dušan Šimánek, František Lesák, Anna Neborová, Markéta Othová

Canapé: Hauch Gallery Pop-Up
26. 10. – 11. 11. 2018, od 10 do 21 hod.
vstup zdarma

hauch-gallery-2.jpg

Hauch Gallery: Mr. Pokerman – Kunstkabinet 21. století

Historické kabinety umění vždy dokumentovaly určitý druh sběratelské vášně i narcistní bohatství. Také současní sběratelé bývají obsedantní ve svém zaujetí uměním a jeho hromaděním. Majitel největšího českého kasina a sběratel Leon Tsoukernik představuje ochutnávku z kunstkabinetu 21. století, který zahrnuje zvučná umělecká jména, ale i velmi osobní lásky. Je ukázkou současné škály artefaktů, které putují světem byznysu. Je záznamem posedlosti bohatstvím, které však v případě umělecké sbírky zůstává nesmrtelné.

Část této sbírky je prezentována ve stejném duchu, který vládne v hangáru sběratele, kde jsou díla umístěna a kde je osobně navštěvuje. Jako projekt je tento kabinet obdivuhodný, záviděníhodný, ale i velikášský a spektakulární. Je rovněž obskurní a ohromující, nezapomenutelný.

Zastoupení umělci: Tony Cragg, Gerhard Richter, Toyen, Petr Pastrňák, Jiří Matějů, Jiří Georg Dokoupil

Canapé: Hauch Gallery Pop-Up
26. 10. – 11. 11. 2018, od 10 do 21 hod.
vstup zdarma


Prodejní pop-upy

18 (8).jpeg

Book Therapy: pop-up knihkupectví

Přijďte si prohlédnout a nakoupit ty nejlepší knihy z oblasti interiérového designu, architektury, módy, fotografie, grafického designu a životního stylu nebo koupit nejnovější vydání Soffa 29 věnované Bohatství a speciál Forbes Life věnovaný architektuře.

Canapé: Bistro
25. 10. – 8. 11. 2018, od 10 do 21 hod.

ZORYA_SOFFA_CANAPE_2018.jpg

Šperky Zorya

Šperky ZORYA spojují inovativní zpracování materiálů s tradičním klenotnickým řemeslem.

Na prodejním pop-upu budou představeny klenoty ze čtrnáctikarátového zlata v kombinaci se shluky surových i broušených diamantů černé, tyrkysové a zelené barvy, dále kolekce kombinující stříbro a broušenými říčními perlami, hematity a anitmonity.

Canapé: Prodejní Pop-upy
25. 10. – 8. 11. 2018, od 10 do 21 hod.

prosekárna.jpg

Prosekárna Pop-up

Vinohradská Prosekárna nabídne prosecco hned v několika variantách. Ochutnáte nefiltrované, extra suché, ale i ovocnější tóny tohoto oblíbeného jiskřivého vína. Chybět nebude ani šumivé rosé Bepin de Eto Flave v broušené láhvi.

Canapé: Sotheby’s Int. Realty Lounge
25. 10. – 8. 11. 2018, od 10 do 21 hod.

mamsam

Porcelánové hrníčky Mamsam, uvádí Kolektiv 318

Francouzský koncept Kolektiv 318, který má výhradní zastoupení polských ikonických hrníčků, předvede hravý porcelán. V rámci Canapé si budete moct vybrat z několika limitovaných sérií, nebo si vychutnat kávu ve speciálním designu Soffa a Canapé, které připravil typograf Vojtěch Říha.

Canapé: Prodejní Pop-upy
25. 10. – 8. 11. 2018, od 10 do 21 hod.

meadows

Meadows: Love Letter

Představení podzimní novinky českých ručně vyráběných svíček Meadows. Love Letter je vůně, která se má dotknout vašeho srdce. Extrakt z kořenů irisu, smyslné tóny vetiveru a svůdná vůně kardamonu píši dopis plný lásky. Přijďte si přivonět!

Canapé: Prodejní Pop-upy
25. 10. – 8. 11. 2018, od 10 do 21 hod.

maestrokatastrof

Maestrokatastrof: porcelán s příběhem

Silvie Luběnová využívá porcelán s příběhem, jehož motivy a dekory doplňuje kresbami a výstřižky ze starých fotografických portrétů, které dohromady tvoří nečekané kombinace.

Přijďte si vybrat svůj jedinečný kousek i vy!

Canapé: Prodejní Pop-upy
25. 10. – 8. 11. 2018, od 10 do 21 hod.

julie2.jpg

Julie: ušito s láskou a ohleduplností

Julie je značka dětského oblečení založená Terezou Hoškovou v prosinci roku 2017. Inspirací jsou její dcery Julie, Lilien a Elizabeth.

K založení Terezu vedla nejen láska ke lněnému oblečení, ale i touha vychovávat děti k respektu, ohleduplnosti a udržitelnosti. Pro Julii důležité znát, kdo oblečení šije a za jakých podmínek.

Kolekce je vyrobena v Čechách, z pečlivě vybraných čistě přírodních materiálů - lnu, raminu, nebo bio bavlny. Jednoduchý, nadčasový design, kvalita i střihy zaručí, že oblečení bude slušivé nejen jednu sezonu ale i generaci.

Canapé: Prodejní Pop-upy
25. 10. – 8. 11. 2018, od 10 do 21 hod.

 

Denní program

FOTO_Stocek_Masaryk.jpg

25. – 29. 10. 2018
Tiskařská dílna na Designbloku

Přijďte si vyzkoušet, jak se tisklo za období první republiky a odneste si domů nátisky originálních návrhů od šperkařky Janju Prokić, designéra Ronyho Plesla a ilustrátora Michala Bačáka.

denně 10–21 hod. | Superstudio – Průmyslový palác (pravé křídlo, 1. patro)
zdarma se vstupenkou na Designblok

Facebook

CanapebySoffa_post_2.jpg

25. 10. 2018
Slavnostní otevření Canapé a křest Soffa 29 s tématem Bohatství a Forbes Life věnovaný architektuře

V místech, kde žil malíř Josef Mánes a kam Jaroslav Foglar umístil románová Stínadla, můžete pocítit design doslova všemi smysly. Za účasti osobností ze světa architektury a designu otevřeme unikátní prostory Obecního dvora, které ve spolupráci s Sotheby’s Int. Realty zařídil tým magazínu Soffa téměř pěti desítkami designových značek. Současně zahájíme výstavu velkoformátových fotografií dua BoysPlayNice a dvě výstavy, které uvede v prostorách bývalé školy Hauch Gallery.

od 18 hod. | Canapé – celý objekt

hauch.jpg

26. 10. 2018
Hauch Gallery: Vernisáž

Zahájení a komentovaná prohlídka výstav The Flowers a Mr. Pokerman – Kunstkabinet 21. století v prostorách galerie Hauch.

Vystavení umělci:

Jan Brueghel, John Baldessari, Andy Warhol, Václav Špála, Josef Sudek, Jakub Špaňhel, Petr Písařík, František Matoušek, Vladimír Skrepl, Michal Bačák, Janja Prokić, Dušan Šimánek, František Lesák, Anna Neborová, Markéta Othová

Tony Cragg, Gerhard Richter, Toyen, Petr Pastrňák, Jiří Matějů, Jiří Georg Dokoupil

od 18 hod. | Canapé: Hauch Gallery

cmprg

26. 10. 2018
Creative Mornings Prague se Sebastianem Jamesem a Martinem Vasquezem

CreativeMornings je série kreativních snídaní s přednáškou, konající se poslední pátek v měsíci. Pokaždé jiné téma, na jiném místě a zdarma.

Tentokrát na téma upřímnost.
Snídaně od Alf & Bet.

8:30–10 hod. | Canapé: Škola – Podkroví
zdarma, povinná registrace

JanjaProkic

26. 10. 2018
Design Brunch s Janjou Prokić

Canapé by Soffa: kulturní pop-up uvádí neformální posezení – pro některé snídani, pro některé oběd – s jednou z nejosobitějších šperkařek v Česku Janjou Prokić.

Povídat si budeme nejen o její kolekci Homa, kterou chystá pro letošní Designblok, a kterou tvoří šperky, které by měly být našimi osobními ochránci shůry, ale i o motivu Hozená rukavice, který Janja vytvořila pro naši expozici v Průmyslovém paláci a kterým chce inspirovat veřejnost k návratu elegance v duchu První republiky.

Přijďte si vybrat z nabídky sladkých i slaných potěšení do čtrnáctidenního pop-up bistra, které pro vás v Obecním dvoře přináší Poke House a bistro Ollies.

od 11 hod. | Canapé: Bistro
zdarma, bez registrace |
Facebook

2 Malwina_konopacka.png

26. 10. 2018
Setkání s Malwinou Konopackou

Polská ilustrátorka a designérka představí na Canapé Krystal ze série Oko, vůbec první vázou z broušeného skla. Je výsledkem spolupráce mezi francouzským vydavatelem, polskou umělkyní a tradičním českým výrobcem broušeného skla. Tato 35 cm vysoká váza vyfouknutá z 15kg čistého skla je na pomezí současného umění, designu a tradičního řemesla ve Střední Evropě. Přijďte si popovídat s autorkou.

od 13 hod. | Canapé: Bistro
zdarma, bez registrace

moje-joga

27. 10. 2018
Moje Jóga: Dream & Fly Day

Jóga a design? Ano! Už 4. ročník jógového festivalu Dream & Fly Day si užijeme v rámci týdne Designbloku. Webový portál s lekcemi jógy pro domácí cvičení Moje Jóga spojila síly s magazínem Soffa a společně pro vás v pop-up studiu v Obecním dvoře připravili úžasný jógový den. Nebudou chybět lekce různých stylů, některé z nich povedou dva lektoři zároveň. Těšit se můžete na Šárku Vojáčkovou (Konečnou), Páju Brožovou, Terezu Velhartickou, Markétu Faustovou, Michaelu Dombrovskou, Tobiase Lorenze a Simonu Hruškovou, Andreu Knotkovou (Iamme Candlewick), na inspirativní book sharing a mnoho dalšího.

Na akci si můžete zakoupit zdravé občerstvení od bistra Forky's, pobýt ve stylovém kreativním prostoru, seznámit se s dalšími jogíny a užít si den plný radosti, zenu a dechu, snů i letů.

10 – 21 hod. | Canapé: Škola - Půda
omezená kapacita, vstupenky k zakoupení
Facebook

ZORYA_From-Dust-to-Glitter_portrait_f-Karin-Zadrick_31.jpg

27. 10. 2018
Design Brunch se Zorya

Canapé by Soffa: kulturní pop-up uvádí neformální posezení – pro některé snídani, pro některé oběd – se šperkařským duem Zorya, Danielem Poštou a Zdeňkem Vackem.

Povídat si budeme například o tom, jak z prachu vytvořit šperk nebo osmnáctiramenný lustr.

Přijďte si vybrat z nabídky sladkých i slaných potěšení do čtrnáctidenního pop-up bistra, které pro vás v Obecním dvoře přináší Poke House a bistro Ollies.

od 11 hod. | Canapé: Bistro
zdarma, bez registrace |
Facebook

SOFFA_FB_Konsepti-pozvánka.jpg

27. 10. 2018
Konsepti Design Talk

“If you are not curious forget it”
-Achile Castiglioni

Piero Gandini, CEO značky Flos, vzpomíná na Achilla Castiglioniho, který by oslavil sté narozeniny.

Moderuje prof. Michal Froněk, pořádá Konsepti.

od 12 hod. | Canapé: Škola
zdarma, bez registrace |
Facebook

Bacak

28. 10. 2018
Art Brunch s Michalem Bačákem

Canapé by Soffa: kulturní pop-up uvádí neformální posezení – pro některé snídani, pro některé oběd – s předním českým ilustrátorem Michalem Bačákem.

Povídat si budeme o životě ilustrátora v Česku, o motivu Ta naše lípa, který Michal vytvořil pro naši expozici v Průmyslovém paláci, ale podle Michala také okrajově a klidně dost povrchně o krajinotvorbě malých formátů nebo o papoušcích v jurském parku a jiných dobrodružstvích.

Přijďte si vybrat z nabídky sladkých i slaných potěšení do čtrnáctidenního pop-up bistra, které pro vás v Obecním dvoře přináší Poke House a bistro Ollies.

od 11 hod. | Canapé: Bistro
zdarma, bez registrace |
Facebook

_MG_4727.jpg

28. 10. 2018
Styling Workshop: Prostřený stůl s Arki

U krásně prostřeného stolu chutná mnohem lépe! Překvapte rodinu a přátele a prostřete jinak, neotřele, svěže. Na našem workshopu se naučíte, jak prostřít k různým příležitostem, jak doplnit staré kousky novými, jak ladit barvy a vzory. Kromě rad a tipů si od Arki i od Soffa odnesete dárek!

od 13 hod. | Canapé: Design Apartment by Soffa | 990 Kč, kapacita 10 lidí | Facebook

Girsa Václav - Silicone Beauty copy.jpg

28. 10. 2018
Workshop: Umění v interiéru

Neformální workshop o roli uměleckých děl v interiéru pro začínající sběratele s Danielou Kozákovou, specialistkou na poradenství při sběratelství a koupi uměleckých děl, hostem workshopu bude Alexandra Špoková, konzultantka v oblasti art investment a finanční ředitelka investičního fondu Pro arte

Povídat si budeme o tom, jak vybrat umělecké dílo do interiéru, které bude respektovat osobitý vkus a životní styl majitele a bude dávat smysl ve vztahu k danému prostoru. Na příkladech uměleckých děl si ukážeme, kam dílo umístit, jak o něj pečovat, na jaké otázky si odpovědět před jeho pořízením, včetně jeho pojištění, případně zabezpečení, a co si ohlídat během procesu koupě. V druhé části workshopu se budeme zabývat tím, kdy lze hovořit o investicích do umění, jejich specifiky a zákonitostmi.

(obraz: Václav Girsa, Silicone Beauty, 2009, akryl, olej, silikon, plexi, plátno, 130 x 95 cm, www.proarte.cz)

od 15 hod. | Canapé: Sotheby’s Int. Realty Lounge | zdarma

DECHEM_portrait_2018.jpg

29. 10. 2018
Design Brunch s Dechem

Canapé by Soffa: kulturní pop-up uvádí neformální posezení – pro některé snídani, pro některé oběd – se sklářskými mágy Michaelou Tomiškovou a Jakubem Janďourkem, tvořící pod názvem Dechem.

Povídat si budeme nejen o tom, jak dechem ovládnout sklo, ale také o nové řadě svítidel a svítících objektů, které duo představí na letošním Designbloku.

Přijďte si vybrat z nabídky sladkých i slaných potěšení do čtrnáctidenního pop-up bistra, které pro vás v Obecním dvoře přináší Poke House a bistro Ollies.

od 11 hod. | Canapé: Bistro
zdarma, bez registrace |
Facebook

Soffa29

30. 10. 2018
Cestovatelská debata: Polské Podkarpatí

Podkarpatí je díky své bohaté a různorodé historii rájem pro milovníky přírody, zámků, sakrálních staveb a dalších památek. Přijďte si poslechnout debatu o atmosféře, historii i současnosti této křižovatky národů. O svůj pohled na Podkarpatí se s vámi podělí Klára Hájek Velinská, autorka blogu All4camper zaměřeného na kempování, Jan Herget, spolupracovník Polské turistické organizace, a Helena Stiessová ze Soffa, v jehož nejnovějším čísle vyšla cestovatelská reportáž zaměřená právě na Podkarpatské vojvodství.

od 17 hod. | Canapé: Bistro
zdarma, nutnost registrace |
Facebook

Canapé_EyeEye_workshop_pozvanka2.jpg

30. 10. 2018
Workshop s Eye Eye Optikou

Brýle dotvářejí osobnost člověka. Na workshopu si ukážeme nové trendy a poradíme s výběrem brýlí na míru.

od 18 hod. | Canapé Apartmá

Canapé_Hermès_workshop.jpg

31. 10. 2018
Workshop

vázání šátků s Hermès

S francouzským módním domem Hermès, jehož tradice sahá až do roku 1837, si osvojíme umění oživit své šaty šátkem uvázaným na několik způsobů.

od 18 hod. | Canapé Apartmá

cestovečery.jpg

1. 11. 2018
Cestovečery: Proč cestovat po Čechách

Módní blogerka a cestovatelka z Prahy Eliška Hudcová bude vyprávět o méně známých místech České republiky, které rozhodně stojí za to objevit.

Matěj Balga - věčný hledač dobrodružství a romantiky, nomád, cyklista, vodák, příležitostný konstruktér přehnaně dlouhých souvětí a alkoholový entusiasta, bude vyprávět o své cestě kolem světa, kterou objel za 3,5 roku a napsal o ní parádní knihu Saudade - na kole a v kajaku kolem světa

Metaxa připraví speciální welcome drink k oslavě výročí první republiky.

18:45 –21 hod. | Canapé: Škola – Půda
registrace, kapacita 80 lidí |
Facebook

Zuzana Kubickova_23 03 2017_d.jpg

2. 11. 2018
Fashion Brunch se Zuzkou Kubíčkovou

Canapé by Soffa: kulturní pop-up uvádí neformální posezení – pro některé snídani, pro některé oběd – se znamenitou módní návrhářkou Zuzkou Kubíčkovou.

Povídat si budeme o tom, co práce módní návrhářky obnáší, co Zuzka právě chystá i co ji inspiruje. Přijďte se zeptat na to, co zajímá právě vás.

Přijďte si vybrat z nabídky sladkých i slaných potěšení do čtrnáctidenního pop-up bistra, které pro vás v Obecním dvoře přináší Poke House a bistro Ollies.

od 11 hod. | Canapé: Bistro
bez registrace|
Facebook

Utociste - FVJ - HanüovskÏ-  tisk (84 of 104).jpg

3. 11. 2018
Art Brunch: Živé umění v Centru DOX

Canapé by Soffa: kulturní pop-up uvádí neformální posezení – pro některé snídani, pro některé oběd – s režisérem a choreografem uměleckého souboru Farma v jeskyni / Farm in the Cave Viliamem Dočolomanským.

Centrum DOX se rozrosto o unikátní sál DOX+ a zahrnulo pod svá křídla soubor Farma v jeskyni, který sklízí úspěchy na mezinárodní scéně. Živé umění jako nová součást Centra DOX, tvorba dramaturgie, detailní studium témat jako je uprchlictví a následné přetavení v představení na pomezí performance, koncertu a tance.

Přijďte si vybrat z nabídky sladkých i slaných potěšení do čtrnáctidenního pop-up bistra, které pro vás v Obecním dvoře přináší Poke House a bistro Ollies.

od 11 hod. | Canapé Bistro
bez registrace |
Facebook

phytolab_urban jungle.jpg

3. 11. 2018
Hænke Phytolab: Urban Jungle

Přijďte si vytvořit zelenou džungli ve speciální edici workshopů s Haenke, zaměřených na správnou péči o vaše pokojové rostliny. V něm vám vysvětlíme, jak fungují biologické procesy rostlin, abyste lépe pochopili, co přesně potřebují ty vaše. Kolik světla? Jak často zalévat? Jaká zemina je vhodná pro vaší oblíbenou zeleň? A jak funguje řízkování rostlin?

V ceně workshopu: jedna pokojová rostlina, hliněný květináč, dva řízky rostlin podle vašeho výběru, malé občerstvení, brožura

15 – 16:30 hod. | Canapé: Bistro
cena 500 Kč, kapacita 10 osob |
Facebook

lev z Rakety.JPG

4. 11. 2018
Raketový lev

Workshop pro děti i jejich rodiče k poslednímu číslu časopisu Raketa na téma Rodina.

Přijďte si vyrobit, ozdobit a hřívou opatřit svého vlastního 3D lva.

11 – 13 hod. | Canapé: Škola – půda
Facebook

sally.jpg

4.11. 2018
Tvořivá dílna pro děti:
Sally Jones, gorila ze Švédska

Sally Jones je neobyčejná. Umí opravit parní stroj, sestavit harmoniku nebo řídit dvouplošník. To byste asi od gorily nečekali. Jenže teď jde o život člověku, na kterém jí záleží nejvíc na světě. A tak se Sally Jones vydává na dlouhou a nebezpečnou cestu.

Úchvatnou dětskou knihu švédského spisovatele Jakoba Wegelia právě vydalo nakladatelství Albatros. Přijďte se ponořit do dobrodružství, které voní dálkami a dobou, kdy oceány brázdily první parníky. Tvořivou dílnu s krásnými ilustracemi a čtením z knihy pro vás připravilo Soffa ve spolupráci s nakladatelstvím Albatros a švédským velvyslanectvím. Pro děti všeho věku.

od 15 hod. | Canapé: Bistro

pavlina-louzenska-trestik2.jpg

4. 11. 2018
#HolkyzMarketingu: Speed Mentoring

#HolkyzMarketingu se spojily, aby přinesly výjimečné mentorky během Soffa Canapé. Speed mentoring Ti pomůže vyřešit témata jako PR, projektové řízení nebo nacenění. Tentokrát je určený hlavně módním a designovým značkám.

Více informací, seznam mentorek a přihlašovací formulář najdete na tomto odkaze.


od 16 hod. | Canapé Apartmá
určený výhradně módním a designovým značkám |
Facebook

czechdesignmap

5. 11. 2018
Brunch s Czech Design Map

Proč potřebuje český design svoji mapu? Pojďme prošťourat, proč je důležité budovat branding českého designu. Setkejte se s Annou Štysovou, zakladatelkou Czech Design Map, která představí zákulisí ambiciózního průvodce. Jaké byly první krůčky, co se podařilo již realizovat a jaké jsou plány v nejbližších letech? Nakousněme téma smysluplného nakupování i prezentace českého profesionálního designu.

Přijďte si vybrat z nabídky sladkých i slaných potěšení do čtrnáctidenního pop-up bistra, které pro vás v Obecním dvoře přináší Poke House a bistro Ollies.

od 11 hod. | Canapé: Bistro
zdarma, bez registrace |
Facebook

skautska-nadace.jpg

5. 11. 2018
Přednáška: Mystifikátor Jaroslav Foglar

Přednáší Roman Šantora, Skautská nadace Jaroslava Foglara

Nikdy neprozradil, jestli existovaly Rychlé šípy nebo kde jsou Stínadla, i díky tomu se jeho knihy a komiksy staly tak populární.

Uprostřed Stínadel poodhalíme tajemství tvorby tohoto populárního spisovatele.

Po celou dobu trvání Canapé bude v rámci areálu probíhat foglarovská bojovka. Podrobnosti odtajníme v pravou chvíli.

od 17:30 hod. | Canapé: Škola – Půda
zdarma

bavor-javor.jpg

5. 11. 2018


Bavor a Javor Live ve Stínadlech

Bavor a Javor je pražsko-budějovické elektro akustické duo absorbující prvky dark country, gospelu a desperátského hobo folku.

Na přednášce Mystifikátor Jaroslav Foglar představí svůj pořad Klášterní ulice, autorsky zpracovaných básní Gézy Včeličky, o zbořených domech Na Františku za pražské asanace. Tedy v místech inspiračních zdrojů samotného Jaroslava Foglara, autora trilogie o Stínadlech a duchovního otce Rychlých šípů.

od 19 hod. | Canapé: Škola – Půda
vstup zdarma, příspěvky do klobouku |
Facebook

Designblok-brunch

6. 11. 2018
Design(blok) Brunch s Janou Zielinski & Jiřím Mackem

Canapé by Soffa uvádí neformální posezení – pro některé snídani, pro některé oběd – se zakladateli pražského týdne designu Designblok, Cen Czech Grand Design a festivalů Best of a Křehký Mikulov. Povídat si budeme o tom, jak se dělá největší festival designu a módy v Česku, jak se vyvinula spolupráce firem s designéry za uplynulá desetiletí, koho ze zahraničních stars Designblok nejvíce uchvátil, ale třeba také o tom, co se za tu dobu nepodařilo úplně podle představ.

Přijďte si vybrat z nabídky sladkých i slaných potěšení do čtrnáctidenního pop-up bistra, které pro vás v Obecním dvoře přináší Poke House a bistro Ollies.

od 11 hod. | Canapé: Bistro
zdarma, bez registrace |
Facebook

Rony_Plesl

7. 11. 2018
Design Brunch s Ronym Pleslem

Canapé by Soffa: kulturní pop-up uvádí neformální posezení – pro některé snídani, pro některé oběd – s designérem a vedoucím Ateliéru skla na Vysoká škola uměleckoprůmyslová v Praze Ronym Pleslem.

Povídat si budeme nejen o tom, jak se fouká České nebe, ale také o jeho letošní instalaci na Designbloku Fire Walk with Me.

Přijďte si vybrat z nabídky sladkých i slaných potěšení do čtrnáctidenního pop-up bistra, které pro vás v Obecním dvoře přináší Poké House a Ollies bistro.

od 11 hod. | Canapé: Bistro
zdarma, bez registrace |
Facebook

DANCER (1 of 8).jpg

7. 11. 2018


Art & Commerce Talk

O propojení umění a businessu si budou povídat Alexandra Šlosarčíková, kurátorka Musea Kampa; Filip Barankiewicz, umělecký šéf baletu Národního divadla; Ilona Mančíková, CEO Sotheby's Int. Realty; Filip Žilka, majitel Žilka Optik; a Milosh Harajda; kreativní konzultant.

Kapacita je omezená, registrujte se prosím zdarma zde.


od 17 hod. | Canapé: Škola – 3. patro
vstup zdarma, kapacita 30 lidí
Facebook

Thir_final-14.jpg

7. 11. 2018
Food Pop-Up: Thir in da Prague

Šestichodová večeře od táborské restaurace Thir propagující lokální suroviny a naturální vína ve spolupráci s WineGeek.cz a táborskou kavárnou Jednota. Cena zahrnuje 6 chodů párovaných s vínem a čtení na doma od Soffa.

od 19 hod. | Canapé: Bistro
cena 1 500 Kč, kapacita 30 lidí
Facebook

fun-prague

8. 11. 2018
Fuckup Brunch: Eva Eisler & Michal Froněk

FuckUp Nights je série pravidelných setkání, během kterých známé osobnosti mluví nikoli o svých úspěších, ale naopak o věcech, co se zrovna dvakrát nepovedly. Jedná se o celosvětové hnutí s původem v Mexiku, kde se v roce 2013 první FuckUp Night uskutečnila. Dnes se koná každý měsíc ve více než 300 metropolích světa. První “večer průserů” v Praze proběhl již v prosinci 2014. Setkání mají za cíl oslavit neúspěch jakožto zcela přirozenou a přínosnou součást lidského života. Jeden neúspěch nám dá mnohem více než tisíc úspěchů.

od 11 hod. | Canapé: Bistro
registrace zdarma

holky.jpg

8. 11. 2018
#HolkyzMarketingu: Diskuze o módním PR a marketingu

Sníš o práci v módním marketingu a PR? Nebo přemýšlíš, jak pomoci svojí značce, aby se objevila na stránkách časopisů a na Instagramu influencerů?

Povídat si budou Pavlína Louženská, Silvia Haupt Kozoňová, Klára Pačesová a další…

od 17:30 hod. | Canapé: Škola – Půda
registrace zdarma |
Facebook

 
 

Galerie

 


 

Pro návštěvníky

Brány Obecního dvora budou otevřeny všem zdarma denně od 10 do 21 hodin.

Jak se k nám dostanete?

Nejlépe ze zastávek tramvaje Dlouhá třída či Staroměstská a zastávky metra Staroměstská.

Adresa: U Obecního dvora 800/9, Praha 1

Otevírací doba: 25. 10. až 8. 11. 2018, 10–21 hod. 

vstup zdarma, na vybrané akce vstupné

IMG_5173.jpg
 

 

 Obecní dvůr

Historie Obecního dvora sahá až do 15. století. V průběhu 19. a 20. století unikla většina budov jako zázrakem demolici v rámci radikální přestavby a modernizace města a díky tomu je areál Obecního dvora, kde se prolínají historické slohy od renesance přes baroko až po neoklasicismus, živoucím důkazem architektonického rozvoje Prahy. Za dobu své existence plnil Obecní dvůr řadu funkcí: fungoval jako královská požární zbrojnice i škola. Milovníkům Rychlých šípů Jaroslava Foglara je tato oblast známá jako pražská Stínadla. Současná přeměna historického klenotu na 12 exkluzivních rezidencí proběhla pod taktovkou renomovaného španělského architekta Ricarda Bofilla a spojuje v sobě moderní standardy bydlení, nejkvalitnější materiály a historické prvky původní budovy. Ojedinělé místo s mystickou atmosférou je tak jako stvořené pro výstavu designu a umění.

Více se o projektu dozvíte na www.sothebysrealty.cz.

 

 

 Partneři

 
SOTHEBYS_Czech_Republic2.png
 

Slavia Kolektiv a další

 

 

Pro novináře

V případě dalších otázek nás prosím kontaktujte na info@soffamag.com.

 

O magazínu Soffa

Soffa je lifestylový dvouměsíčník, který hledá krásné věci v každodenním životě, nabízí inspiraci a vytváří prostor pro objevování toho nejlepšího ze světa současného designu. Soffa vychází z našeho nadšení pro jedinečné interiéry, módu, cestování, kreativní lidi, řemeslo a jídlo.

Každé číslo magazínu je tematicky zaměřeno a přináší originální obsah založený na autorské fotografii a textech. Magazín má 160 stran, vychází v češtině a v angličtině a je vytištěn na kvalitním papíře PlanoArt. Aktuální číslo 29 se věnuje bohatství v mnoha podobách. Soffa je k dostání v síti prodejců periodik a ve vybraných obchodech, jejichž kompletní seznam najdete zde.

O Sotheby’s Int. Realty

Zastoupení v České republice je součástí celosvětové sítě Sotheby’s International Realty®, lídra v oblasti prodeje jedinečných nemovitostí. Náš tým profesionálů využívá znalostí lokálního trhu, mezinárodních kontaktů a strategických partnerství pro unikátní prezentaci a prodej prestižních nemovitosti.

Díky intenzivní spolupráci s mezinárodními partnery máme doslova neomezený přístup k realitám kdekoliv na světě. Všude, kde si přejete být doma či na dovolené. Naší vizí je pomoci vám najít domov, který bude v souladu s vaším životním stylem. Globální síť společnosti tvoří více než 22 000 nezávislých realitních makléřů ve více než 950 kancelářích, v 70 zemích a oblastech světa.