SOFFA 13

TÉMA VYDÁNÍ: TĚLO


Česká verze

Anglická verze

VYDÁNÍ 13 JE VĚNOVÁNO NEJEN LIDSKÉMU TĚLU: TĚLO JE ZÁKLAD, OD NĚHOŽ SE VŠECHNO ODVÍJÍ. PRONIKNĚTE S NÁMI DO TAJŮ NEJEN VLASTNÍHO TĚLA, ALE I TĚLA ZVÍŘAT!

Naše třinácté číslo má totiž za téma – tělo – a to nejen to lidské, ale třeba i zvířecí. Jestli si taky myslíte, že o svém těle víte vše, rádi vás z tohoto omylu na následujích stránkách vyvedeme.

Tělo považujeme za jakýsi středobod, od kterého se vše další odvíjí, a proto jsme se pro vás snažili tento fenomén pojmout ze všech možných úhlů pohledu. V netradiční ilustrované story se dozvíte o významných českých lékařských objevech formou, která vás, doufáme, opravdu pobaví. Vždyť, viděli jste někdy Antonína Holého vodit se za ruku s opicí? U povídky, ve které se lidské tělo rovná číslům, se zase zasníte a budete chtít randit. S obdivem si budete jistě prohlížet lidské lebky, hlavy a těla, která ze skla vytváří Martin Janecký. Při pohledu na galerii námi vybraných osobností zase užasnete nad tím, co všechno je možné s lidským tělem provést a jak moc individuální záležitostí je ideál krásy. Velkou část čísla věnujeme ale i péči o tělo. Navštívíte s námi neobvyklé kadeřnictví v Los Angeles či si budete moci vyrobit vlastní blahodárný balzám na chodidla. Abychom ale byli spravedliví, svůj prostor v čísle mají i zvířata. Položili jste si třeba někdy otázku, proč se hadi svlékají? My vám to prozradíme!