Zrození abstrakce

Kulturní událostí letošního podzimu je rozsáhlá retrospektivní výstava Františka Kupky, kterou pořádá Národní galerie ve Valdštejnské jízdárně v Praze. Podívejte se, jak do interiéru vnést Kupkův myšlenkový vzorec i jinak než pověšením reprodukce na stěnu.

Read More
Květinový statek pro všechny

Málo co nás v Soffa inspiruje tak často jako právě květiny. Věnovali jsme jim celé druhé vydání a částečně také to srpnové, Soffa 28 s tématem fauna & flóra. Věříme, že i malý kvítek dovede udělat každý den hezčí. Podívejte se s námi, jak se buduje zážitkové a ekologické květinářství pěkně od začátku a přiložte také ruku k dílu.

Read More
Cesta k hrnku

Člověk si špiní ruce od hlíny už docela dlouho. Je tomu asi třicet tisíc let nazpátek, kdy objevil keramiku jakožto první umělou hmotu. Ten zázrak, kdy hlína pomocí ohně metamorfuje do křehké krásy i užitku, fascinoval tehdy a fascinuje i dnes.

Read More
lidé, uměníSOFFAvideo
Soffa na Brno Design Days 2018

Už tento týden míříme do Brna na tamní Design Days! Společně s Industra Coffee pro vás zařizujeme kavárnu v hotelu Avion, kde bude festival od čtvrtka do neděle probíhat. Budete si zde moct oddechnout při objevování designových kousků, přečíst si nad šálkem výborné kávy náš magazín, ale také koupit nejnovější vydání Soffa 28, naše originální plakáty a doplňky od Arki.

Read More
Náš piknik pod korunami stromů s čtenáři a přáteli

Již při přípravě našeho prázdninového vydání Soffa 28 s tématem fauna a flóra jsme se zamýšleli, jak jej patřičně oslavit. Opojeni teplými večery a vychlazeným pivem jsme se rozhodli uspořádat piknik pro naše čtenáře, přátele, rodiny i čtyřnohé parťáky. Jak lépe totiž oslavit číslo, které je věnováno květinám, zvířatům a přírodě okolo nás?

Read More