Pokoje 2018

Canapé by Soffa končí 8. listopadu, ale milovníci ojedinělých projektů dlouho smutnit nemusí – v pátek 9. 11. se otevírají Pokoje v Hybernské.

Soffa_pokoje2018.jpg

Výstava mladého umění Pokoje pokračuje již sedmým ročníkem a letošní téma nese název ozvěna. Studenti vysokých uměleckých škol z 41 ateliérů a devíti měst České republiky vyzdobili čtyři desítky místností čtyřicetkrát jinak. Můžete se zhoupnout na houpačce, pohlédnout na širé moře nebo se inspirovat návodem na bezchybné bytí.

Soffa_pokoje2018.jpg
pokoje4_2015_fullres_janhromadko-1050.JPG

Přehlídka poprvé nabízí i doprovodný program (pro návštevníky zdarma), tahákem je série přednášek o mimogalerijním vystavování s Kateřinou Šedou a Marií Klimešovou nebo tři workshopy tvůrčího psaní a umělecké kritiky připravené s organizátory Ceny Věry Jirousové.

Přehlídku pořádá obecně prospěšná společnost Containall, která již léta oživuje pražská veřejná místa. Mj. provozuje dvě kulturní centra: Stalin na Letné a Containall ve Stromovce vytvořený z přepravního kontejneru, kde se konal i náš letní piknik při příležitosti uvedení Soffa 28.


Soffa_pokoje2018.png

Pokoje 2018

Kdy: 9.–18. 11. 2018

Kde: Kampus Hybernská, Hybernská 4, Praha 1

 

 text: Hana Janišová | foto: archiv Pokoje

umění, události, interiérySoffa