Soffa zazáří v Miláně po boku Gallotti Radice

NA LETOŠNÍM MILÁNSKÉM TÝDNU DESIGNU ZAZÁŘÍ SOFFA VE SPOLEČNOSTI ZNAČKY GALLOTTI & RADICE. TRADIČNÍ FIRMA ODDANÁ RUČNÍ VÝROBĚ SKLA PŮSOBÍ V ITÁLII UŽ OD ROKU 1955. LETOŠNÍ INSTALACI ZNAČKY PRO GALLOTTI & RADICE NAVRHL RENOMOVANÝ ITALSKÝ DESIGNÉR PIETRO RUSSO, JEHOŽ NÁVRHÁŘSKÉ VIZE VYCHÁZEJÍ JAK Z PŘEDSTAVIVOSTI, TAK Z ŘEMESLNÉ PRECIZNOSTI.

Maat-Keyko-Diedro-Diantha_150RGB.jpg

Malá italská firma se zrodila z vášně pro sklo. Začínala pouze s limitovanou výrobou, jež se zaměřovala především na zrcadla a osvětlení. Od každého produktu vznikal jediný exemplář, aby bylo možné zachovat detailní zpracování na nejvyšší možné úrovni. Tuto myšlenku se podařilo udržet v jádru firmy i po více než šedesáti letech její existence. Gallotti & Radice ale už dávno není skromný projekt dvou mladých nadšenců tradičního sklářství – firma naplnila vizi obou zakladatelů o rodinné značce, která přesáhne svou generaci a vybuduje si na trhu pověst založenou čistě na své autenticitě.  

Black&WhiteBeat-Riki_150rgb.jpg
Maat-Diedro_150dpiRGB.jpg

Letošní instalace s názvem LUCE SOLIDA vychází právě z přání, které se na první pohled zdá jako protimluv: vytvářet inovativní, tvůrčí design, který předbíhá současnost, ale zároveň se vracet zpátky ke kořenům značky.  A kdo jiný než Pietro Russo takové zadání umí nejen pochopit, ale také osobitě zpracovat. 

pietro-russo.png
lucesolida-2.png

Na Via Cavallotti jen malý kousek od milánského Piazza del Duomo se nachází nový showroom firmy, který Russo přetavil na interaktivní, umělecký prostor. Hra s plochou, světly a stínem má navodit dojem poetické dezorientace, v níž se design dostává do pohybu a návštěvník ho vnímá v doprovodu zvukových efektů. Russo s instalací pracuje jako designér i jako scénograf – zdůrazňuje obrysy exponátů v prostoru, jejich umístění a vzájemné překrývání intuitivního vnímání, designu a umění. „Chci, aby moje práce vyprávěla příběh,“ říká návrhář – a my máme radost, že spolu s Gallotti & Radice můžeme být jeho součástí.

installation.jpeg


Více se dozvíte na: www.lucesolidaevent.com, www.gallottiradice.it a www.pietrorusso.com 

Udělejte si výlet do Milána a navštivte instalaci LUCE SOLIDA.
17.–22. dubna 2018, 10.00–22.00
Via Cavallotti 16, Milán
RSVP, dita@soffamag.com 

 

Text: Kristýna Svobodová, foto: Filippo Bamberghi a archiv firem

design, SoffaSoffa