Svatební kolekce Sobje: něha a punk

ČESKÁ MÓDNÍ ZNAČKA SOBJE JE MLADŠÍ SESTROU PROSLULÉ ODIVI, ZA KTEROU STOJÍ DUO IVY BURKERTOVÉ A TEREZY PLAŠILOVÉ. JEJICH NOVĚ PŘEDSTAVENÁ KOLEKCE SVATEBNÍCH ŠATŮ ZDŮRAZŇUJE KŘEHKOST A NĚHU, ZÁROVEŇ ALE DO HRY VNÁŠÍ DRZÝ NÁDECH PUNKU.

IMG_0802.jpg

Těžistě SOBJE už od samého začátku leželo v šetrnosti a udržitelnosti. To se odráží jak na procesu výroby, tak i na samotném designu svatebních šatů. Tradiční materiály jako tyl nebo krajka pochází z lokálních rodinných firem, jejichž historie čítá celé desítky let. Hotově modely jsou potom na míru přizpůsobené každé klientce, aby individuální představy naplňoval i ten poslední šev. 

IMG_0498-Edit.jpg
IMG_0961-Edit.jpg

„Šaty děláme vždy tak, aby po svatbě nemusely zůstat viset ve skříni, ale aby se daly využít i k dalším příležitostem. Pracujeme s minimalismem, s udržitelnými a lokálními materiály a také s lokální výrobou," popisují Iva s Terezou filozofii své značky. 

IMG_0634-Edit.jpg
IMG_0869-Edit.jpg

Nová kolekce SOBJE se dělí na dvě částí - ta první představuje řadu svatebních šatů z vrstveného tylu nebo béžových krajek, doplněných několika akcenty, jako třeba bílou ledvinkou. Styling ve spolupráci s českou značkou RAP vnesl do kolekce špetku drzosti a odlehčenosti, doplnění černou barvou zase dodalo punkový twist. Druhá část kolekce se zaměřila na jednoduše kombinovatelné kousky, které se přizpůsobí jak slavnostním, tak i neformálním příležitostem. Stylingem a celkovou atmosférou už se pak liší nevěsta od nevěsty.  

IMG_9940.jpg
IMG_9893.jpg


Kompletní lookbook SOBJE kolekce najdete na www.odivi.cz.


TEXT: KRISTÝNA SVOBODOVÁ | FOTO: ARCHIV ZNAČKY

módaSoffa