Slečno, nešla byste plovati?

Česká značka Plove si sice do názvu vypůjčila archaickou podobu slovesa plavat, ale použitými materiály i střihy je ryze současná.

Soffa Plove
Soffa Plove

Za značkou Plove, která vznikla v roce 2015, stojí módní návrhářka Pavlína Miklasová. Ze školního projektu v ateliéru designu a obuvi pod vedením Liběny Rochové na pražské UMPRUM vznikla ryze autorská značka, jež sbírá úspěchy na mezinárodních výstavách i prestižní nominace, včetně letošní na módního designéra v cenách Czech Grand Design 2017.

Plavky Plove se vyznačují čistými liniemi, precizním zpracováním a hravými výraznými barvami – zlatá, žlutá, sytě růžová, kobaltově či pomněnkově modrá. Pro Pavlínu Miklasovou je kromě formy zásadní i ekologický materiál. V kolekcích používá nejen běžnou plavkovinu a zbytkové materiály, ale i unikátní látku tvořenou z 80 % z recyklovaných polyamidových vláken.

Soffa Plove
4_.jpg

Letos doplní stálou nabídku dvojdílné „opalovačky“, plavky v černé a sandály ve spolupráci s Barborou Veselou, designérkou obuvi a absolventkou London College of Fashion. Svršek obuvi je z plavkoviny, díky níž jsou sandály lehké, extrémně pohodlné a přizpůsobivé. Navíc jsou kompletně vyráběné v České republice.

Soffa Plove potisk_pruhy.jpg
Soffa Plove modro_cerna_dvoudil.jpg

Může v zemi bez moře vzniknout značka zaměřená čistě na design plavek? Odpověď zní ano a značka Plove je toho důkazem!

Plavky a sandály Plove koupíte v obchodu Koncept Story v Praze 7 a na e-shopu www.plove.cz.


TEXT: HANA JANIŠOVÁ | FOTO: ARCHIV Plove

lidé, módaSoffa