Zpráva o stavu restauračních zařízení v okolí D1

Stravování v okolí nejdelší české dálnice nestálo za zmínku do doby, než Moraváci Jiří Lešikar a Lumír Sendrei otevřeli u sjezdu 182 v Popůvkách u Brna špičkovou restauraci Signature. Zkušený kuchař Pavel Veltruský se ujal role šéfkuchaře. Jídlo je čerstvé a jednoduché, posnídat můžete třeba domácí chléb, jogurt a kávu. Na druhou stranu restaurace nabízí 160 značek šampaňského. Interiérový architekt Pavel Kříž vytvořil místo pro cestující, kteří mají rádi dobré jídlo a moderní architekturu.

SIGNATURE 0198815 X res_KIVA_PHOTO.jpg

Co se jídla týče, v Signature kladou největší důraz na kvalitu surovin. Jiří Lešikar k tomu říká: „Čerstvá makrela z Norska, která rostla přirozeně a o které víme, jak rychle se k nám dostala, má pro nás větší smysl než třeba mražený vykrmený pstruh, byť z Česka.“

2016 PHOTOONE - 018.jpg
2017 PHOTOONE - 096.jpg
2016 PHOTOONE - 045.jpg
nicoise salát 2.jpg

Šéfkuchař Pavel Veltruský vařil pro celebrity jako Jake Gyllenhaal a Julia Robertsová. Pracoval v hotelech Marriott po celém světě či v tříhvězdičkové michelinské restauraci Waterside Inn v Anglii. Nyní se usadil v Brně. „Menu sestavuji s ohledem na sezonu a snažím se vyjít vstříc konzervativním hostům třeba králičí fašírkou podle babiččina receptu, ale také náročným strávníkům například s grilovanými foie gras,“ vysvětluje šéfkuchař.

Pavel Veltruský (4).jpg
SIGNATURE 0198714 X res_KIVA_PHOTO.jpg

Interiér restaurace je inovativní a moderní, poskytuje hostům nádherný vizuální zážitek. Propojuje dřevo a mech, kámen a kov. Tři rozlehlé prostory jsou lemovány mechovými koberci. Architekt Pavel Kříž z ateliéru Komplits vytvořil příjemné, vzdušné místo s nadčasovým designem.

Více se dozvíte na www.restaurantsignature.cz.


partner článku: Restaurant Signature | text: Mila Virk | foto: MIKULÁŠ GOTTWALD & DANIEL TRUHLÁŘ