Nové Soffa je věnováno fauně a flóře

Vydání Soffa 28 je věnováno fauně a flóře, protože zvířata a rostliny jsou neutuchajícím zdrojem inspirace. Abyste se naučili přírodu poznávat a užívat si její krásy, nemusíte mít doktorát z biologie. Stačí se pozorně dívat kolem sebe, ptát se a objevovat. Okolní květenu a zvířenu totiž nejlépe poznáte na vlastní kůži. 

 
SOFFA28_cover_social_gif_banner.gif
 

Tak jsme například při přípravě článku o historických odrůdách růží zjistili, jak skvěle chutnají jejich okvětní lístky, ať už syrové nebo v podobě čajového nálevu. Podobně nás uchvátila keramika s přírodními glazurami, které procházejí ohněm při mnohahodinovém výpalu v peci otápěné dřevem.  

SOFFA28_cover_pormo_foto_06.JPG
SOFFA28_promo_foto.JPG

V dalších rubrikách tohoto čísla se můžete těšit na rozhovor se sokolníkem Stanislavem Menclíkem, který chová sokoly i pro země Perského zálivu. Na své si přijdou milovníci Japonska: kromě cestovatelské reportáže po zemi vycházejícího slunce vám poodhalíme taje pěstování hub šiitake s českým pěstitelem True Shiitake. Sami nebo se svými dětmi si můžete vyrobit papírová zvířata kirigami, která připravila Tereza Hradilková z Porigami.  

SOFFA28_promo_foto_fashion.JPG
SOFFA28_promo_foto_keramika.JPG

Uniknout vám ale nesmí ani články týkající se Česka: o ‚zeleném zlatu‘, jak se tradičně říká chmelu, a inovativních českých startupech Malai, AnyoneGo a Bohempia. O návratu ohrožených druhů zvířat do volné přírody pojednává ilustrovaná story připravená ve spolupráci se Zoo Praha. A jestli se chcete odvázat, oblečte se podle jedné z našich tří troufalých módních fotostory, v nichž hlavní roli hrají pestrobarevné peří ptáků, koňský hřbet a magické účinky rostlin! 

 
 

text: redakce | foto a styling: Janka Murínová

SoffaSoffaSoffa28