Až se podzim zeptá, jak jsme v létě pečovali o pleť

…odpovíme: s Foreem! V červenci jsme v redakci přijali výzvu #cleanskinchallenge a celé dva měsíce používali sonický přístroj na čistění pleti Foreo Luna Mini 2. Jaké jsou naše poznatky a dojmy? 

 
Soffa_foreo
 

šéfredaktorka Ada | citlivá pleť se sklony k rosacee

Moje pleť reaguje často přecitlivěle na prudké střídání teplot nebo suchý klimatizovaný vzduch, léčím si také růžovku, takže volím hodně jemnou a nedráždivou kosmetiku včetně čisticích přípravků.

Foreo jsem tedy zařazovala do své péče opatrně a používám ho jen třikrát týdně – i tak ale vidím, že je pleť projasněnější a čištění účinnější. A protože hodně cestuji, velice oceňuji, že Lunu stačilo nabít zatím pouze jednou – přiloženým kabelem přes USB z počítače. Cool!

 
Soffa_Foreo.jpg
 

obchodní manažerka Lucie | suchá a citlivá pleť

Mám suchou pleť, která občas reaguje až přecitlivěle. K Luně jsem přistupovala mírně skepticky, ale už po týdnu jsem jsem ji velmi snadno zařadila mezi věci denní potřeby. Nudné, ale nutné večerní čištění je s Lunou příjemný rituál a moje suchá pokožka má viditelně míň šupinek.

 
Soffa_Foreo
 

výtvarný ředitel Robert | normální pleť

Jako výtvarný ředitel a grafik oceňuju vzhled přístroje, jako muž, který se o obličej stará běžně (omýt, nakrémovat a jít), vítám nekomplikované použití a úsporu čisticího gelu. Foreo ho totiž dobře napění, takže ho není potřeba tolik. Kromě výše zmíněného mě zaujaly i technické parametry: 8 000 sonických pulzů za minutu a tři čisticí zóny.

 
Soffa_Foreo
 

zástupkyně šéfredaktorky Helena | t-zóna, rozšířené póry

Musím se přiznat, že péče o pleť mě moc nebaví, raději si místo pleťové masky jdu zajezdit na kolečkových bruslích. Lunu jsem používala večer se svým prověřeným čisticím gelem, její používání mě nijak nezatěžovalo, minutku jsem s ní kroužila po obličeji, pak přístroj stačí opláchnout. Pleť je efektivně, rychle vyčištěná a rozjasněná.

 
Soffa_Foreo
 

editorka Hana | mastná pleť, rozšířené póry

Před patnácti lety jsem objevila sonický zubní kartáček, a kdo ho zkusil, určitě mi dá za pravdu, že pocit po vyčištění s klasickým ručním kartáčkem a tím sonickým je neporovnatelný. Když se tedy na trh dostaly sonické kartáčky na obličej, hned jsem si jeden pořídila, ale hlavice se štětinkami, které bylo nutné po třech měsících vyměňovat, nebyly úplně hygienické a ani jejich cena nebyla zanedbatelná. Foreo je celý ze silikonu a nákup znamená jednorázovou investici.

Protože je moje pleť na čištění sonickým kartáčkem zvyklá, neviděla jsem až takový rozdíl „před a po“ jako ostatní členové redakce. Foreo jsem používala ráno i večer, někdy jsem si dopřála intenzivnější čištění a druhou stranou také masáž obličeje. Póry vydrží rozhodně déle čisté než při ručním čistění a pleť je příjemně svěží a hladká. Jako kosmetický nadšenec zvažuju pořízení Forea Iris pro masáž očního okolí.


partner článku: Foreo | text a foto: Soffa 

krása, tipySoffa