Vánoční dárky na poslední chvíli

Týden do Vánoc a vy si stále lámete hlavu, čím potěšit své blízké? Připravili jsme pro vás pár tipů na dárky, které zvládnete sehnat i na poslední chvíli. Nechte se inspirovat výběrem poctivých českých produktů a nezapomenutelných zážitků, se kterými nešlápnete vedle. A pokud SI Myslíte, že už máte splněno, čtěte až do konce, třeba vás překvapí, že jste přece jen na někoho zapomněli.

7666BA26-9A7B-481B-B66C-AE625B007CF2.JPG

Jeden dárek? Lepší je nadílka po celý rok

Darujte inspiraci, která nevyprchá. Letos jsme si pro vás společně s designovým obchodem Arki připravili speciální vánoční nabídku. Objednejte roční předplatné Soffa jako dárek a my vám doručíme originální poukaz a skleničky na sekt Ultima Thule od ikonické značky Iittala v hodnotě 1 345 Kč zdarma. Vaše nejbližší nepotěší jen dárek pod stromečkem, ale dalších šest ve schránce po celý rok. Jste z Prahy? Vyzvedněte si poukaz a dárek ihned druhý den v galerii Deelive.

Objednávejte zde: Dárkové předplatné

A pozor, ve čtvrtek vyšlo prosincové vydání Soffa s tématem Proměny! Ideální čtení na vánoční prázdniny objednáte až schránky tady: Soffa 30 / Proměny

Nejen pro milovníky krásných interiérů

Potěšte své blízké nebo nadělte radost sami sobě. Originální plákaty Soffa přinášejí jedinečné příběhy na zdi vašeho domova či kanceláře, doplní interiér a oživí každý všední den. Celou nabídku si můžete prohlédnout zde: Plakáty

SOFFA_e-shop_mock-up_plakat-FB_0001_Layer 7.jpg
16.jpg
SOFFA_e-shop_mock-up_plakat-FB_0000_Layer 6.jpg

Nejlepší je zážitek

I ta nejnáročnější duše ocení nezapomenutelný kreativní zážitek. Workshopy pro vás připravujeme ve spolupráci s lidmi, kteří rozumějí svému oboru a rádi se o své znalosti a kreativitu podělí. Zažijte pocit, že vám pod rukama kvete krásné dílo, nebo darujte ten prožitek svým blízkým.

Workshop s porigami

Porigami dává papíru hloubku a vy si spolu se zakladatelkou značky Terezou Hradilkovou vyrobíte závěsný mobil – hnízdo. Proniknete do japonského umění roztahování trojrozměrných tvarů z papíru a zkompletujete si závěsný mobil, který si doma můžete zavěsit do stropu nebo trámu. Vice se dozvíte zde.

Workshop malování akvarelem s Jitkou Zajíčkovou

Jitka Zajíčková neboli Art by Jitka vás provede krásou akvarelu a ukáže vám osvědčené postupy a triky, které sama používá. Jitka akvarel učí již několik let, za tu dobu si vypracovala vlastní metodiku a neochvějně vás – individuálně – povede krok za krokem. Z kurzu si i úplný začátečník odnesete minimálně jeden akvarelový obrázek, ale hlavně zkušenosti, které vám pomohou v další tvorbě. Více se dozvíte zde.

Kávové kurzy s Doubleshotem

Filtr nebo espresso? Každý milovník kávy vám bude vděčný za inspirativní a naučné workshopy ve školicím centru pražské pražírny Doubleshot. Vybírejte na doubleshot.cz

 

Pro milovníky listů papírových i těch zelených

Praha brutálně krásná

Nová publikace Praha brutálně krásná mapuje brutální architekturu a mimořádné stavby postavené v letech 1969-1989 v hlavním městě. Koupíte ji ve Scholastice a ve vybraných knihkupectvích.

Ilustrovaná Ústava České republiky

Konečně jsme se dočkali také vlastní ilustrované Ústavy České republiky. O obrazovou část se postaral Jindřich Janíček a publikaci vydalo nakladatelství TakeTakeTake. Krásný počin v době, kdy bychom si měli připomínat základní lidská práva. Prodává taketaketake.cz, kde najdete také další zajímavé čtení.

Pokojovky

O tom, že se Pokojovky rozhodli pěstovat nejen listy zelené, ale také ty papírové, jsme psali již na podzim (článek zde). Knihu plnou chytrých rad pro novodobé pěstitele městské džungle koupíte na pokojovky.co

47505334_2264268410332939_2538251746958901248_o.jpg
46133962_2480075128908204_1186098842773225472_o.jpg
47580329_362366524311438_1159816116822867968_n.jpg
 

Dárky z českých poctivých dílen

Na dobré vlně Kateřiny Soukupové

V ateliéru textilní výtvarnice Kateřiny Soukupové najdete vlněné a piknikové deky, šály a polštáře utkané v českých tkalcovnách, ale také další bavlněný či lněný textil do domova ušitý ručně a z kvalitních materiálů.

katerinasoukupova.cz

v dobré společnosti

Na společný projekt Karolíny, kterou si můžete pamatovat z našich společných workshopů Krasopísma, a Teodorika jsme se těšili dlouho. Konečně je tady a nabízí pečlivě vybranou nabídku lokálně vyrobených nezbytností do každého domova, minimalistická trička a originální plakáty.

inaugustcompany.com

vykročit zdravě

Mladá česká návrhářka a stylistka Sabina Sádková spojila kreativitu a zkušenosti ve zdravém obouvání a vytvořila první kolekci tenisek pro děti a jejich maminky. Vyrobeny jsou z funkčních materiálů, na míru, a to přímo v Praze. Každá bota je doplněna variabilní ortopedickou stélkou vyrobenou dle typologie nohy. Tatínci, nezoufejte, pánských tenisek se snad dočkáte už v přístím roce.

sabinarich.com

KS_vlne%CC%8Cna%CC%81+deka_Hebrid_detail_2.jpg
47578134_479338182473427_3010289822683103232_o.jpg
42570320_1869131676511568_7127572534941188096_o.jpg
 

Pro přátele umění

Národní galerie Praha a jeji program s názvem Klub přátel nabízí dárkové karty, se kterými se můžete vydat do kterékoli ze sedmi budov NGP, kdykoli se vám zachce po dobu jednoho roku. Nově jsou zavedené kategorie pro rodinu a pro seniory.

Výhody členství a typy členských karet najdete na www.ngprague.cz

Permanentku na umělecké výstavy a bohatý program nabízí také Centrum současného umění DOX. Jako členové Klubu přátel DOX můžete navštěvovat výstavy, přednášky, diskuze, komentované prohlídky a další program zdarma, a ještě k tomu získáte slevu na kafe nebo další rodinný program.

Informace najdete na www.dox.cz

Ten nejlepší dárek nejen pro vaši babičku

Předplatné časopisu, který nestárne

Záleží vám na tom, aby vaši rodiče, prarodiče nebo třeba oblíbená sousedka či soused měli veselé stáří? Předplaťte jim časopis Vital, který vydává proseniorská organizace Elpida. Roční předplatné stojí 276 Kč a objednat ho můžete na vitalplus.org. Šéfredaktor Jiří Hrabě nám do podzimního vydání Soffa 29 napsal krásnou úvahu o stáří, přečíst si ji můžete zde.

Hřejí na nohou, hřejí u srdce

Ponožky pro dobrou věc plete v Česku už více než 200 babiček. Každý pár je jedinečný a každý znamená zaručený úspěch po stromečkem. Zahřeje totiž nejen na nohou, ale taky u srdce. Ponožky objednáte na elpida.cz.

Ježíškova vnoučata

Ježíškova vnoučata plní přání v domovech pro seniory. Věnovat můžete dárek, zážitek nebo přispět libovolnou částkou.

www.jeziskovavnoucata.cz

soffa19_2.png
 

Nezapomeňte se podělit

Nocleženka

Vánoce nejsou pro každého svátkem radosti. Zimní období je obzvláště těžké pro lidi bez domova. Armáda spásy nabízí Nocleženku – poukaz na přespání, polévku s pečivem, teplý nápoj a osobní hygienu pro jednoho konkrétního člověka v nouzi – to vše za 100 Kč. Nic víc, nic míň. Vypadá to, že dobrý pocit může být i na prodej, koupíte ho na www.noclezenka.cz.

Zvířecí útulky

Po Vánocích končí nejvíce domácích mazlíčků v útulcích. Pokud se rozhodnete pro nového člena rodiny, dobře si to promyslete, a jestli můžete, vyberte si toho, který na nový domov už nějakou dobu čeká. Podívat se můžete po útulcích v okolí nebo nahlédnout na projekty jako Dog-point.cz či Psí štěstí. Nemůžete-li adoptovat, přispějte alespoň finančně či teplou přikrývkou a něčím k snědku, tihle čtyřnozí chlupáči vám budou nesmírně vděční.

Přejeme Vám krásné a pomalé Vánoce! ❤️

tým Soffa


připravil: Patrik Florián | foto: Soffa a archiv firem

nákupy, Soffa, tipyPatrik Florián