Jo.Gaia oslavuje výročí první republiky

V prosincovém vydání Soffa 24 jsme vzdali hold období první Československé republiky a oslavili stoleté výročí jejího vzniku. Touto významnou událostí se nechala inspirovat také česká designérka Lenka Drgová, která stojí za nadčasovou, experimentální, ale také sportovní a funkční módou značky Jo.Gaia.

4D6A6391.jpg
4D6A6200.jpg

Aktuální kolekci navrhla Lenka při magisterském studiu v Ateliéru designu oděvu na zlínské Univerzitě Tomáše Bati, jejíž studenti módy jsou známí svými odvážnými kolekcemi, ve kterých se nebojí experimentovat a sdělit další myšlenku. Ve své nejnovější kolekci se Jo.Gaia vrací do Československa 30. let dvacátého století a československou státnost oslavuje nejen výběrem barev, ale také materiálů. Šaty, topy s vestami a široké kalhoty doplňují opasky a další kožené doplňky taktéž zlínského studia Playbag. Jednotlivé kousky se vyznačují jednoduchými tvary a pohodlnými střihy, které díky různobarevným kombinacím a promyšleným detailům zaujmou a pobaví.

4D6A6075.jpg
4D6A6244.jpg

Snímky, které pro značku Jo.Gaia vyfotila naše stážistka Barbora Bydžovská, vznikly v pestrobarevném secesním interiéru Jurkovičova domu, který na počátku minulého století přestavěl slovenský architekt Dušan Jurkovič v moravském lázeňském městečku Luhačovice. Vzpomínat můžete tedy nejen na jednoduchou a elegantní módu naší zlaté éry, ale také na úctyhodnou práci československého architekta.

4D6A6315.jpg
4D6A6037.jpg

Další kolekce značky Jo.Gaia a více informací najdete na jogaiaclothing.com


text: Patrik Florián | foto: Barbora Bydžovská | models: Anna K., Gabriela M. / Ely management | make-up & vlasy: Leona Ondrušková | obuv: Julie Skergeth | lokace: Jurkovičův dům v Luhačovicích