Květinový statek pro všechny

Málo co nás v Soffa inspiruje tak často jako právě květiny. Věnovali jsme jim celé druhé vydání a částečně také to srpnové, Soffa 28 s tématem fauna & flóra. Věříme, že i malý kvítek dovede udělat každý den hezčí. Podívejte se s námi, jak se buduje zážitkové a ekologické květinářství pěkně od začátku a přiložte také ruku k dílu.

kytky od potoka 2.jpg
42992850_2230204780585634_8319045704651636736_o.jpg

Mila založila Kytky od potoka před čtyřmi lety a vrátila tak život rodinnému hospodářství, jehož fungování přerušilo období komunismu v Československu. Všechny kytky se ve Velkých Přílepech pěstují bez chemie a v souladu s přírodou. Teď chtějí Kytky od potoka vytvořit jedinečné místo pro všechny, kteří se touží přiblížit přírodě a naučit se více o pěstitelství.

kytky od potoka 7.jpg
kytky od potoka.png
Mou vizí je přeměnit statek na živoucí místo, kde se budou lidé setkávat jako kdysi na návsi, inspirovat se… Mým snem je pořádat květinové workshopy, kurzy ekologického pěstování, setkávat se u vázání květin či výroby tradiční jíchy nebo jen tak během vašich nevšedních pracovních dní. Je tolik krásných příležitostí, proč se sejít. Kéž nám každé takové setkání dopomůže k tomu, aby bylo na českém trhu více českých květin vypěstovaných s ohledem na přírodu. Každý krůček k obnově zemědělské krajiny a venkova za to stojí.
— Miloslava Hilgertová, zakladatelka projektu

Projekt zážitkového květinového statku a netradičního coworkingu můžete podpořit na crowdfundingové platformě Hithit, kde vás čeká řada nejen zelených odměn.

kytky od potoka 5.jpg

Soutěžte se Soffa a vyhrajte kytici v hodnotě 1 500 Kč!

Napište nám do komentáře na Facebooku nebo Instagramu, která květina je vaše nejoblíbenější a komu byste ji rádi věnovali. Nejzajímavější příspěvek vyhrává kytici od Kytky od potoka.

Více informací o projektu najdete na www.kytkyodpotoka.cz.


text: redakce | foto: Kytky od potoka