Krása minimalismu v podání Moebe

V Soffa věnujeme pozornost každému puntíku. Věříme, že jsou to právě detaily, které prostoru a interiéru vdechnou atmosféru a originalitu. A dánská značka Moebe krásu v jednoduchosti dotáhla k dokonalosti.

MOEBE_SHOWROOM_Low-Res08.jpg
MOEBE_SHOWROOM_Low-Res11.jpg

Moebe založil v Kodani truhlář Anders Thams spolu s architekty Nicholasem Oldroydem a Martinem De Neergaard Christensenem. Designéři společně vytvářejí objekty každodenní potřeby, které ctí minimalismus typický pro skandinávský design se zachováním praktičnosti.

MOEBE_SHOWROOM_Low-Res01.jpg
MOEBE_SHOWROOM_Low-Res12.jpg

Strohé policové systémy, něžné svícny, kulatá zrcadla s rámem z lehkého kovu, lampy a další nezbytnosti do domácnosti najdete na e-shopu Moebe. Každý produkt respektuje jednoduché linky s propracovanými detaily a chytrá konstrukce výrobků zaručuje montáž bez lepení, vrtání či dalších složitých technik.

MOEBE_MULTIPLE_01.jpg

Jedním z našich nejoblíbenějších produktů je série botanických obrazů vytvořených ve spolupráci s Paper Collective a Norm Architects speciálně pro Moebe Frame – rám z dubového dřeva obklopený černým gumovým páskem, který je doslova ztělesněním jednoduché estetiky a konstrukce.

Letos Moebe představuje první limitovanou edici rámu, která vznikla ve spolupráci s věhlasným kodaňským obchodem Stilleben a japonským umělcem Yu Nagaba, a to v červeném lesku s názvem Tokyo. Barva rámečku byla navržena tak, aby odpovídala jedinému odstínu, jenž vyčnívá z designu japonského umělce, který interpretuje evropské tradice v zobrazování neživých objektů. Tím je červené razítko s faktografickými údaji o vzniku uměleckého díla.

Frame Tokyo Red - In Context - Low Res_01.jpg
Frame Tokyo Red - In Context - Low Res_06.jpg

Limitovaná edice je dostupná na e-shopu Moebe a v prodejnách Stilleben v Kodani a Actus v Tokiu.

Červený rám ovšem není jediným barevným experimentem značky pro tento rok. Slavný pinch neboli štipec se těší zcela novým odstínům – burgundské červené a tmavě šedé. Tento kolíček se skládá ze dvou kusů masivního dubu a kousku pryže a jeho původní verze je z přírodního dubu. Tento malinkatý detail dokáže do interiéru přinést barvu a ještě k tomu podržet důležitý vzkaz nebo milou vzpomínku.

Pinch In Colour - In context - Low Res - 01.jpg
Naše barevná paleta byla vždy velmi jemná a odvíjela se od přírodních materiálů. S novými barvami bychom rádi rozšířili svůj vesmír o další dimenzi. Jsou pro nás velmi osobní a emocionální záležitostí, tak proč je odepírat také našim výrobkům.
— Martin De Neergaard Christensen, designér a partner Moebe

Dánští designéři tuto sezonu opravdu nelenili a jejich další novinkou je Wall Hook, háček na zeď. Jednoduchá křivka s háčkem pro připevnění působí jemným dojmem, ale unese mnoho. Je vyráběn v černé, chromované a mosazné barvě, a tak se hodí k rozmanitým interiérům.

Wall Hook - In context - Low Res_1.jpg
Wall Hook - In context - Low Res_3.jpg

Novinky od Moebe můžete spatřit také během veletrhů Formex, ShowUp, Maison & Objet a Oslo Design Fair.

Další informace o studiu a všechny produkty najdete na moebe.dk.


text: Anastasia Linevich-Yavorskaya & Patrik Florián | foto: archiv firmy