Od ranní polévky k půlnočnímu koktejlu

Začátkem léta přibyla na pražské kavárenské mapě dvě místa. V holešovickém Cà phê začněte ráno nejenom s kávou, ale i s miskou polévky phở, v Pointu jen pár kroků od Betlémské kaple můžete kávu doplnit třeba něčím ostřejším a zdržet se až do rána.

 

Cà phê – přivítejte den s phở

Na první pohled vás upoutá tapeta přes celou zeď s motivem lotosových květů. Je to motiv typický pro Vietnam a tapetu ručně namalovala Kateřina Blaháková pro svou kamarádku Le Bao Ngoc, která se rozhodla otevřít v Holešovicích kavárnu s vietnamskou kávou slazenou kondenzovaným mlékem – cà phê.

Soffa_Ca_phe.jpg

Kromě této přípravy kávy tu nabízejí i kávu výběrovou a hlavně autentická a naprosto čerstvá vietnamská jídla, která připravuje maminka majitelky. Den zde můžete začít miskou poctivé polévky phở bò, slepičí rýžovou kaší nebo sladkou kaší s kokosovým mlékem. Poobědvat můžete dvě vietnamská jídla a kdykoli si lze objednat třeba čerstvé nebo smažené závitky.

Autorkami interiéru kavárny jsou designérky Andrea Kroupová a Martina Šandová (studio Andrea & Martina). Na podlaze ponechaly původní terazzo, v barvách se odrazily od již zmíněné tapety, tudíž se zde opakuje temně modrá na stěně za výrazným barem, pudrově růžová na čalounění dlouhé lavice a vínově červená na barových židlích.

Soffa_Ca_phe.jpg
Soffa_Ca_phe.jpg
22_Ca_phe_web.jpg

Půdorys baru kopírují subtilní svítidla, která lze ztlumit, takže s postupujícím dnem získá kavárna zase jinou atmosféru. Nevelký, ale příjemný prostor, kde se potkává asijská kultura s evropskou, si od svého květnového otevření získal řadu věrných hostů.

Soffa_Ca_phe.jpg

www.ca-phe.cz

U Průhonu 9, Praha 7 

 

Point Gallery – přes den kavárna, v noci bar

Na konci května se v přízemních prostorách areálu Betlémské kaple otevřel multifunkční prostor, kde se můžete ráno nasnídat, přes den zajít na pracovní schůzku a večer na drink, a přitom se kdykoli těšit z pohledu na současné umění – aktuálně tu vystavuje Valérie Rónová, od 1. 8. ji vystřídá Katarina Marakova. Point totiž slouží jako kavárna, bar a galerie, lze zde uspořádat workshopy, neformální promoční oslavu, ve dvoře Betlémské kaple se konají koncerty, letní kino i gastronomické pup-upy (burgery pro velký úspěch již potřetí, grilovaly se tu také mořské plody a svůj večer tu mělo i Fuego, o kterém jsme psali v Soffa 27). Konečně to žije také v centru Prahy!

POINT_interier_po_WEB-56.jpg

Za Pointem stojí nikoli profesionálové z oboru, ale grafička (a autorka vizuální identity) Anna a čtyři architekti, z nichž Matyáš má na starost kuchyni a sezonně laděné menu. To má sice jen pár položek, ale často se obměňuje, takže si pokaždé můžete dát něco jiného. Stálicí jsou závitky ze Závitkárny, které zastanou i lehčí oběd. Výběrovou kávu z pražírny Coffee Source doplňují čepované únětice a široká nabídka alkoholických nápojů.

Interiér je dílem studia DD Arch a Roberta Hubičky. Nás zaujalo zejména použití tahokovu (Eisen.cz), světelných instalací (XYZ project) a foukaných světel ze sklářské školy z Nového Boru Glass school. Pít zde budete z českého skla Crystalite Bohemia ze Světlé nad Sázavou a v temné místnosti sedět v křeslech Split od Tonu.

Soffa_POINT_interier.jpg
Soffa_POINT_interier.jpg
Soffa_POINT_interier.jpg

V Pointu mají zavřeno v neděli a pondělí, jinak je skoro pořád otevřeno (a tím skoro pořád myslíme třeba v pátek a sobotu do čtyř do rána). Milovníky koktejlů potěší i pravidelné páteční Point selects zasvěcené jednomu druhu alkoholu a pro ten večer speciálně namíchaným drinkům s živým hudebním doprovodem. Informace o všech plánovaných událostech najdete na Facebooku Point Gallery.

Soffa_POINT_interier.jpg

pointgallery.cz

Betlémské náměstí 5a, Praha 1

 

text: Hana Janišová | foto: Juliana Vlčková (Cà phê); Andy Owl (Point)

jídlo, interiérySoffa