Ambiciózní formy a jejich Formation

Design je ze své podstaty mezinárodní, neexistují žádné vzdálenosti či překážky, které by jej znemožnily sdílet napříč kulturami a styly. V magazínu Soffa se zaměřujeme na zajímavé projekty, setkáváme se s kreativními lidmi a objevujeme studia po celém světě. Tentokráte bychom rádi představili mezinárodní projekt – designové studio Objects of Common Interest.

OoCI_Formation_Art-Athina_Omar-Sartor_14.jpg

Eleni Petaloti a Leonidas Trampoukis, zakladatelé studia OoCI, experimentují s různými materiály (pracují zejména s mramorem, surovinou, která byla často používána v antickém Řecku), tvary a odvážnými kombinacemi. Experimentální prostředí vytvořené architekty klade důraz na stálost a jednoduchost geometrických tvarů. S prostorovými instalacemi je navíc možné svévolně interagovat, což je pro jejich autory klíčovým prvkem. 

Objekty instalace Formation v zahradě aténské konzervatoře v rámci výstavy Art Athina 2018 tvoří nezávislou expozici, zároveň ovšem utváří velkolepou konstelaci ocelových trubkovitých sedadel s práškovým povrchem jasně modré barvy.

OoCI_Formation_Art-Athina_Omar-Sartor_12.jpg
OoCI_Formation_Art-Athina_Omar-Sartor_3.jpg

Abstraktní fragmenty umístěné bez jakéhokoli pořadí či kompozice ztělesňují krásu geometrie a unikátnost v jejím klidu/nehybnosti. Každý ze zakřivených objektů má jinou formu, což dává návštěvníkům svobodu využít vlastní představivost a kreativitu a vypořádat se s nimi různými způsoby. 

OoCI_Formation_Art-Athina_Omar-Sartor_17.jpg

Objekt designového studia Objects of Common Interest je umístěn mezi dvěma různými póly – New Yorkem a Řeckem, a právě díky prolínání kultur jsou designové práce Eleni a Leonida odlišné a charismatické.

Více se dozvíte na objectsofcommoninterest.com.


text: Anastasia Linevich-Yavorskaya | jazyková korektura: Hana Janišová | foto: Omar Sartor

design, lidéPatrik Florián