Pokojovky budou mít papírové listy

Tři veselá děvčata stojící za projektem Pokojovky mají jasnou misi – udělat naše životy zelenější a radostnější. K fotosyntézou nabité osvětě teď chtějí přidat také knihu. Přečtěte si, o čem bude a proč by taky ve vaší knihovně rozhodně neměla chybět.

IMG_1240.jpg

Pěstitelství se dnes nosí skoro stejně jako ranní jóga před šálkem ručně mleté kávy. A to je dobře. Sobotní sprchování monstery nebo přesazování kaktusů? Větší slow life si nedovedete představit. Tomu, jak užitečné je obklopit se v každodenním životě kouskem přírody a jak oboustranně obohacující je vztah člověka, zvířat a rostlin, jsme věnovali celé prázdninové číslo Soffa 28 s tématem fauna & flóra. I v něm najdete odkaz na @pokojovky, konkrétně na jejich instagramový profil, kde najdete nejen hezké inspirativní fotky, nýbrž taky užitečné pěstitelské rady, a toho si velmi ceníme.

A protože Pokojovky už nejsou žádní zelenáči, Anet, Rozi a Zuz se rozhodly pokročit – vydat knihu, která vám zodpoví otázky, které trápí každého začátečníka i pokročilého pěstitele: nažloutlé listy, zalévání kaktusů, přesazování květin, hnojení a mýty a chyby předávané po generace z květináče do truhlíku. Do obsahu přidají také inspiraci ze zelených pražských interiérů skutečných smrtelníků a návody pro pěstování od jara do zimy. Prostě první zelená reprezentativní kniha určená českým a slovenským milovníkům rostlin.

IMG_1192.jpg
IMG_0788.jpg
IMG_0834.jpg

Pokojovky chtějí pěstovat nejen kulturu hezčích interiérů, ale také tu knižní. Zhruba dvousetstránková publikace se má pyšnit matným papírem, ilustracemi od naší oblíbené Karolíny Strykové a zelenými fotografiemi od Igora Zacharova. Zkrátka čtení bez jakýchkoli kompromisů! I proto se slečny rozhodly ke svému projektu využít českého crowdfundingového portálu Hithit, kde můžete právě teď jejich kampaň podpořit: buď si rovnou objednáte knihu Pokojovky za zvýhodněnou cenu, nebo si vyberete z dalších odměn.

Celý příběh Pokojovek, jejich zelený e-shop, blog a nabídku pěstitelských workshopů najdete na www.pokojovky.co.


text: Patrik Florián | foto: Pokojovky

lidé, tipyPatrik Florián